TEMSA: Akıllı ve Elektrikli Araçlar Hackathonu

TEMSA, HacknBreak 2016 ve HacknBreak 2017 Açık İnovasyon Kamp ve Konferanslarına katıldı. Her iki etkinlikte elektrikli araçlarıyla katılımcılara ulaşım desteği sağlayan Temsa, uzman geliştiricileri ile kamp boyunca eğitim ve workshoplar düzenledi. 

2016’da TEMSA Akıllı Otobüsü Avenue iBUS yazılımını geliştiriciler için açtı.
Dünyanın ilk Open Bus platformunu hayata geçiren TEMSA; bunun bir örneği olarak HacknBreak 2016!da Rota Optimizasyonu ve Akıllı Araç Güvenliği başlıklı 2 farklı hackathon düzenledi.

TEMSA’nın MD9 ElectriCITY ve Avenue iBUS araçları ile katıldığı etkinliğin son gününde düzenlenen ve açılış konuşmasını Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü gerçekleştirdiği 1. Açık İnovasyon Konferansında TEMSA İnovasyon Müdürü Mert Umut Özkaynak tarafından Ulaşımda Açık İnovasyon’un Geleceğine dair bir konuşma gerçekleştirdi.

Hacknbreak 2016’da TEMSA, teması sanal gerçeklik olan 30 bin TL ödüllü “Geleceğin Ulaşımını Sen Şekillendir” isimli açık inovasyon yarışmasının lansmanını da HacknBreak’te yaptı. 

2017’de Temsa ve STM İşbirliği ile Akıllı Araçlar ve Güvenik konulu bir datathon düzenlendi.

Temsa ve STM‘nin ortak katılım gösterdiği datathon etkinliğinde katılan kişiler Temsa’nın akıllı otobüslerinin veri güvenliğini test ettiler ve otobüsü hacklemeye çalıştılar. Hackathon’a katılan ve güvenlik açığını tespit edebilen katılımcılar her iki şirketten iş teklifi aldı.

 

Translate »