Sıkça Sorulan Sorular


 • Başvuru ve onay süreçleri nasıl işleyecek?
 • Katılım ücretli mi?
 • Konaklama yapmayacağım, yine de bu ücreti ödemem gerekir mi?
 • Etkinliğe 1 gün katılacağım yine de bu ücreti ödemem gerekir mi?
 • Ücret ödedim ve etkinliğe iş, staj, sağlık vb gibi nedenlerle katılamayacağım. Ücret iadesi alabilir miyim?
 • Ücret karşılığında ödeme ile ilgili yasal bir belge paylaşılacak mı?
 • Gönüllü olarak etkinliğe destek vermem durumunda bir belge paylaşılacak mı?
 • Konuşmacı olarak katılmak istiyorum, ne yapmam gerekir?
Başvuru ve onay süreçleri nasıl işleyecek?
HacknBreak için başvuru formunu doldurmanız beklenmektedir. Başvuru formunda belirttiğiniz bilgiler değerlendirme sürecinden geçecek ve buna göre başvuru onay ya da red bilgileri ve etkinlikle ilgili tüm bilgilendirmeler sizlerle formda belirttiğiniz eposta adresiniz üzerinden paylaşılacaktır.
Katılım ücretli mi?
HacknBreak 2016 yılında ilk defa düzenlenmişti ve tamamen ücretsiz bir etkinlik olarak hayata geçirilmişti. Amacımız sponsorluk destekleri ile, ücretsiz bir etkinlik olarak devam ettirmekti. 2017 yılından itibaren HacknBreak için katılımcılardan, kampın düzenlenebilmesi için hayati ihtiyaçların maliyetini paylaşmak adına ücret talep edilmeye başlanmıştır. Bu yıl da katılımcılardan konaklama ve yemek maliyetleri talep edilmektedir. Kamp katılım bedelini görmek için Başvuru Koşulları ve Ödeme sayfasını ziyaret ediniz.
Konaklama yapmayacağım, yine de bu ücreti ödemem gerekir mi?
Konaklamasız etkinliğe katılım sağlamak isteyenler etkinliğe ücretsiz olarak katılabilirler.
Etkinliğe 1 gün katılacağım yine de bu ücreti ödemem gerekir mi?
1 gün katılacak katılımcılar ücretsiz olarak katılabilirler. Ama yine de kayıt olmaları gerekir.
Ücret ödedim ve etkinliğe iş, staj, sağlık vb gibi nedenlerle katılamayacağım. Ücret iadesi alabilir miyim?
15 Ağustos 2018 tarihine kadar, yazılı olarak info@hacknbreak.com adresine iletmiş talepleriniz değerlendirmeye alınarak, iadeniz gerçekleştirilecektir.
Ücret karşılığında ödeme ile ilgili yasal bir belge paylaşılacak mı?
Etkinlik için ödediğiniz bedel karşılığında makbuz veya fatura düzenlenecektir.
Gönüllü olarak etkinliğe destek vermem durumunda bir belge paylaşılacak mı?
HacknBreak Team’e seçilelen gönüllüler etkinlik süresince belirlenen alanlarda tanımlanan işlerde etkinlik katılımlarını engellemeyecek şekilde yer alırlar. Gönüllü olarak tanımlanan işlerde görev alan katılımcılar etkinlik sonunda adlarına düzenlenmiş teşekkür belgesini alırlar. Gönüllü olarak çalışan ve teşekkür belgesi alan katılımcılar sonraki yıllarda öncelikli katılımcılar arasında yer alırlar. HacknBreak Gönüllülüğünü dilerse özgeçmişlerinde referans olarak sunabilirler.
Konuşmacı olarak katılmak istiyorum, ne yapmam gerekir?
HacknBreak etkinliği Açık İnovasyon Derneği tarafından yoğun bir emek sonucunda hazırlanmaktadır. Kampa katılan konuşmacıları da etkinliğe gönüllü olarak destek veren kişilerdir. Başvur menüsü altında yer alan gönüllü konuşmacı linkini kullanarak kampta organize etmek istediğiniz etkinlik detaylarını paylaşabilirsiniz.
 • Ekip olarak etkinliğe katılabilir miyiz?
 • Topluluk Olarak Etkinliğe Katılabilir miyiz?
 • Etkinlik için önerilerim var, değerlendirir misiniz?
 • Gönüllü olarak size nasıl destek olabilirim?
 • Workshop fikrim var, değerlendirir misiniz?
 • Etkinlik sonunda bir belge ya da ödül verilecek mi?
 • Etkinlik lokasyonuna nasıl ulaşırım?
 • Konaklama Seçenekleri Nelerdir?
 • Çadırımla gelebilir miyim ?
Ekip olarak etkinliğe katılabilir miyiz?
Etkinlik kapsamında düzenlenecek hackathon ve ideathon seanslarında ekipler halinde çalışacağınız için, önceden bir ekiple katılmanız çok daha iyi hatta tercih edilen bir durumdur. Ekip olarak katılacaksanız bile, lütfen her bir kişinin formu bireysel olarak doldurduğundan emin olun.
Topluluk Olarak Etkinliğe Katılabilir miyiz?
Topluluk olarak etkinliğe katılmanız tercih ettiğimiz bir durumdur. Topluluk katılımlarında ücret indirimlerinden her zaman faydalanabilirsiniz. Topluluk indirimleri minimum 15 katılımcı için geçerlidir. Bunun için info@hacknbreak.com adresinden bizimle irtibata geçebilirsiniz. İzin, davet yazısı, resmi yazı vs gibi talepleriniz için de info@hacknbreak.com mail adresimize yazabilirsiniz.
Etkinlik için önerilerim var, değerlendirir misiniz?
Memnuniyetle! Tüm önerilerinizi iletişim sayfamızdan ya da Konuşmacı Bilgi Formunu kullanarak bizimle paylaşabilirsiniz. Değerlendirme durumuna göre sizinle en kısa zamanda iletişime geçilecektir.
Gönüllü olarak size nasıl destek olabilirim?
Pek çok konuda bize gönüllü olarak destek olabilirsiniz. Etkinlik öncesinde ya da etkinlik sırasında organizasyonel işlerde gönüllü olarak çalışabilirsiniz. Katılımcı formunu doldururken notlar bölümünde gönüllü olmak istediğinizi, bize nasıl yardımcı olabileceğinizi ve neden gönüllü olmak istediğinizi lütfen belirtiniz. Sizinle ayrıca iletişime geçilecektir. Katılımcı formunu doldurduysanız bize info@hacknbreak.com mail adresimiz üzerinden konusu “gönüllü olmak istiyorum” olan bir e-posta gönderebilirsiniz.
Workshop fikrim var, değerlendirir misiniz?
Elbette. Fikrinizi bizimle Konuşmacı Bilgi Formunu kullanarak bizimle paylaşabilirsiniz. Kamp boyunca gündüz saatlerinde ya da akşam saatlerinde workshop düzenleyebilirsiniz. Formu doldururken workshop sırasında ihtiyacınız olan malzemeleri de belirttiğiniz katlımcı sayısına göre paylaşırsanız çok seviniriz.
Etkinlik sonunda bir belge ya da ödül verilecek mi?
HacknBreak kampına katıldığınıza dair bir sertifika verilmeyecektir. Ama HacknBreak süresince yapılan özel etkinlikler sonrasında katılım sertifikası verilebilir, katılım sertifikası verilecek etkinlikler programda belirtilir. Etkinlik tipi yarışma ya da maraton şeklinde ise dereceye girenlere plaket ya da ödüller verilebilir. Ödüller yarışmaları ya da maratonları düzenleyen kurumun insiyatifindedir.
Etkinlik lokasyonuna nasıl ulaşırım?
Ulaşım sayfasından detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.
Konaklama Seçenekleri Nelerdir?
Kamp katılımcıları için öğrenci yurtlarında ve çadırda konaklama seçenekleri mevcuttur. Konaklama seçenekleri ile ilgili sayfamızdan daha detaylı bilgi alabilirsiniz.
Çadırımla gelebilir miyim ?
Çadırda konaklamayı tercih ediyorsanız, tabi ki çadırınızla gelebilirsiniz. Konaklama seçenekleri sayfasında çadırda konaklayacak katılımcılar için paylaşılan bilgilere göz gezdirmenizde fayda var.

#HacknBreak,

Yenidir, farklıdır, fayda üretmeye ve oyunu değiştirmeye odaklıdır.


#HacknBreak,

Metropolün koşuşturmacasından bir hafta uzaklaşıp, yeni insanlarla, eski sorunlara yeni çözümler bulmayı hedefler.


#HacknBreak,

Türkiye’deki tüm bilim, teknoloji, sanat vb. topluluklarına açıktır.


#HacknBreak,

Çevrecidir. Doğal hayatın sürdürülebilirliği için teknoloji yaklaşımlı çözümler arar.


#HacknBreak,

Açık kaynak felsefesinden ilham almaktadır.


#HacknBreak,

Farklı disiplinler, kurum ve kültürlerden insanları biraraya getirir. Buz kırıcıdır.


Translate »