OpenCampus @URLA

Türkiye’nin ilk ve tek açık inovasyon kampı ve konferansı
8 gün / 8 gece


#hacknbreak

Tanıtım Sunumu

Güncel tanıtım sunumumuza buradan ulaşabilirsiniz.
Sunum

HacknBreak Nedir?

#HacknBreak, yeni ve geleceğin teknoloji konularına odaklı insanları ve kurumları buluşturan Türkiye’nin ilk ve tek açık inovasyon kampıdır.

Açık İnovasyon Derneği tarafından ‘gelecek için mola’ mottosuyla düzenlenen ve her yıl tekrarlanan HacknBreak Açık İnovasyon Kampı, Türkiye’nin en nitelikli ve yaratıcı insanlarını bir araya getirmek,  birlikte üretmeye teşvik etmek ve farklı lokasyonlarda bulunan geliştirici ve girişimci topluluklarının üyelerini aynı mekanda ve ortak bir hedef için zaman geçirmelerini sağlamak amacıyla kurgulanmıştır.

Etkinlik süresince, hackathonlar, ideathonlar, StartupTalks, workshoplar, mentorluk seansları ve sosyal etkinlikler gerçekleştirilir. Etkinlik tipleri ile ilgili detayları şuradan inceleyebilir, etkinlik öneriniz varsa buradan bizimle paylaşabilirsiniz.

Açık İnovasyon Derneği liderliğinde HacknBreak, kurumsal ve bireysel işbirlikleri ile gerçekleştirilmektedir. Ne tür işbirlikleri gerçekleştirebileceğimiz ile ilgili sorularınızı bizimle iletişim sayfamızı kullanarak iletebilir ya da bize hacknbreak@acikinovasyon.org mail adresimizden ulaşabilirsiniz.

HacknBreak tanıtım sunumumuza şuradan ulaşabilirsiniz.#hacknbreak

Takip edin!

Sosyal Medyada HacknBreak Açık İnovasyon Kampı


Sayılarla HacknBreak

5900 Başvuru

HacknBreak’e katılmak için yapılan 5900 başvuru titiz bir incelemeden ve değerlendirmeden geçti.

2700 Katılımcı

Değerlendirme sonucuna göre başvuru yapanlar arasından seçilen 2700 kişiye onay gönderildi.

430 Alt Etkinlik

Katılımcılar kamplar boyunca eğitim, seminer, atölye, hackathon, konser tipinde 430 farklı etkinliğe katıldı.


350 Konuşmacı

HacknBreak’te değer katan konuşma ve deneyim paylaşımları ile yer alan tüm konuşmacılarımıza teşekkür ederiz.

36 Sponsor

HacknBreak için maddi veya ayni destek sunan tüm kurumsal destekçilerimize teşekkür ederiz.

95 Gönüllü

HacknBreak’in gerçekleşmesi sürecinde destek veren tüm gönüllülerimize teşekkür ediyoruz.


Açık İnovasyon Derneği

Yenilikçi deneyimlerin ve birikimlerin, toplumsal ve ekonomik gelişmeye katkı sunmak üzere paylaşılmasını ve iş birlikleri geliştirilmesini sağlayacak bir platform oluşturmak amacıyla kurulmuştur.

Türkiye‘deki bilim, teknoloji, sanayi, tarım, enerji, tasarım, sağlık ve eğitim gibi alanlarda üretim, türetim, araştırma ve geliştirme yapan kişi ve kurumların elde ettiği yenilikçi deneyim ve birikimleri, toplumsal ve ekonomik gelişmeye katkı sunmak üzere paylaşmalarını ve iş birlikleri geliştirmelerini sağlayacak bir platform oluşturmak amacıyla kurulmuştur.

Açık İnovasyon Derneği, açık inovasyon kültürü ve yaklaşımının yaygınlaşması amacıyla, gençleri, çocukları ve eğitmenleri hedefleyen sosyal fayda ve gönüllülük esaslı projeler geliştirmeyi de hedefler.#OpenInnoTR

Takip edin!

Sosyal Medyada Açık İnovasyon DerneğiOpenCampus Urla

OpenCampus bilim, teknoloji ve tasarımla ilgilenen açık fikirli insanları tatil, yeni şeyler öğrenme ve ortak konularda çalışma amacıyla bir araya getiren yeni nesil bir yaşam alanıdır.
Aynı konulara, mesleklere ve temalara ilgi duyan insanların “erişilebilir fiyatlarla”, her yıl aynı ortamda, farklı gündemlerle buluşmasına aracı olur.

Binlerce yıl öncesinde olduğu gibi bilim, felsefe ve sanatın yurdu Ege’de, zeytin ağaçları ve yavaş akan zamanın içinde, “yeniden” dünyaya yön verecek fikirler üretmek için ortak zaman/zeminde ve bir arada olmak gerektiğini inanıyoruz.

OpenCampus, yerel ve ulusal kaynakları kullanarak uluslararası olmayı hedefleyen bilim, teknoloji ve tasarım alanlarında yeni kavramları öğrenmek ve yenilikçi projeler geliştirmek isteyen kişi, kurum, akademi, topluluk, kooperatif ve STK’lar için bir ortak yaşam alanı projesidir.#OpenInnoTR

Takip edin!

Sosyal Medyada Açık İnovasyon Derneği


#HacknBreak,

Yenidir, farklıdır, fayda üretmeye ve oyunu değiştirmeye odaklıdır.


#HacknBreak,

Metropolün koşuşturmacasından bir hafta uzaklaşıp, yeni insanlarla, eski sorunlara yeni çözümler bulmayı hedefler.


#HacknBreak,

Türkiye’deki tüm bilim, teknoloji, sanat vb. topluluklarına açıktır.


#HacknBreak,

Çevrecidir. Doğal hayatın sürdürülebilirliği için teknoloji yaklaşımlı çözümler arar.


#HacknBreak,

Açık kaynak felsefesinden ilham almaktadır.


#HacknBreak,

Farklı disiplinler, kurum ve kültürlerden insanları biraraya getirir. Buz kırıcıdır.Açık İnovasyon Nedir?

Açık inovasyon, kurumlar tarafından inovasyonun hem kurum içi hem de dış kaynaklar kullanarak yapılabileceğini ve pazara benzer şekilde sürülebileceğini kabul eden bir yaklaşımdır.

Örnek olarak, bir kurumun iş ortakları ile birlikte riskleri ve kazancı paylaşarak yeni ürün, fikir geliştirmesi verilebilir. Bu sayede kurumlar ve etkileşim halinde olduğu ekosistem arasında sınırlar geçirgen bir hale gelir ve inovasyon içeren fikirler hem kurum içine hem de dışına transfer edilir.

Açık inovasyon yaklaşımı, bilginin bu kadar yaygın hale geldiği dünyada kurumların iç kaynakları ile kendi araştırmalarını yapmalarının artık çok sınırlayıcı olduğu, bunun yerine patentli vb buluşları ya da yeni süreçleri satın alma ya da lisanslama gibi yöntemlere başvurmaları gerektiğini savunur. Buna ek olarak tersini de yani, bir şirket tarafından geliştirilen ama şirketin temel işinin bir parçası olmayan iş ya da patentlerin de lisanslama, joint-ventures, spin-off olarak kurum dışına alınmasını ve genel kullanıma sunulmasını da savunur.


Translate »