Daha iyi bir gelecek için işbirliği!

24 - 27 Haziran 2021, Online

Covid-19 ve Sonrası

HacknBreak: 2. Sağlıkta Açık İnovasyon Kampı

Açık İnovasyon Yaklaşımıyla

COVID-19 salgınına dünyanın büyük bir kısmı hazırlıksız yakalansa da; pandemi dönemi koronavirüs, salgın hastalıklar, aşı, salgın ve kriz yönetimi gibi pek çok konuda çok hızlı öğrendiğimiz bir dönem oldu. COVID-19 ortaya çıkacak ne son salgın ne de son kriz!

Bu yıl 2. kez düzenleyeceğimiz HacknBreak Sağlıkta Açık İnovasyon Kampı’nın teması “Açık İnovasyon Yaklaşımı ile Covid-19 ve Sonrası”; 24 Haziran – 27 Haziran 2021 tarihleri arasında online olarak gerçekleştirilecek. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da sağlık ve bilimin kesiştiği pek çok alanda güncel ve geleceğin teknoloji konularını konuşacağız.  Katılımcı olmak için hemen başvurabilirsiniz. 

 
 
 
 
 
"Yeni bir virüsün ortaya çıkmasından itibaren daha bir yıl bile geçmeden güvenli ve etkili aşılar geliştirilip onay alınması bilimin müthiş bir başarısı ve çok ihtiyaç duyduğumuz ümittir. Aşılar, hepimize lazım olan cesaret, kolumuzdaki kuvvettir.. "

Sağlıkta Açık İnovasyon Kampı 2021

24 - 27 Haziran 2021, Online

Kamp Konuşmacılarımız

HacknBreak: 2. Sağlıkta Açık İnovasyon Kampı programında sağlıkta bilimsel işbirliği, sağlığı koruma ve geliştirme, pandeminin etkileri, salgın hastalıklar ve toplum sağlığı, diğer krizler ve sağlık ilişkisi gibi pek çok interdisipliner konunun yanı sıra Biyoteknoloji, Biyoekonomi, CRISPR ve Gen Teknolojileri, BiyoMateryaller, Biyosensörler, Sağlıkta Yapay Zeka, Biyoyazıcılar, Translasyonel Tıp, Medikal Cihaz Teknolojileri gibi sağlık ve yaşam bilimlerinde güncel ve geleceğin teknolojileri konularına yer vereceğiz. HacknBreak programında siz de yer almak isterseniz konuşmacı formunu doldurabilirsiniz.

1. Sağlıkta Açık İnovasyon Kampı 2020

24-27 Haziran 2020 tarihinde ilkini yine ONLINE olarak gerçekleştirdiğimiz HacknBreak Sağlıkta Açık İnovasyon Kampı’nda kimler konuşmacı olarak yer almıştı ve neler konuşmuştu, kimler katılmıştı gibi bilgileri aşağıda ve geçmiş kamp sayfamızda bulabilirsiniz. 

Kimler Vardı?

2021 KAMP PROGRAMI

Sağlıkta İşbirliği Platformu ve Açık İnovasyon Derneği olarak koordine ettiğimiz bu kampta sağlık ve yaşam bilimlerinde okuyan, çalışan, araştırma yapan ve değişime liderlik etmek isteyen, farklı disiplinlerden insanlar online olarak bir araya gelecek. Sağlık sektörünün önemli isimleri, karar vericileri, mentörler, konuyla ilgili katkı sağlayabilecek kişiler bizlerle beraber olacak. Kamp programı buradan duyurulacak. 

2020 Yılında Kimler Katıldı?

Sağlıkta Açık İnovasyon Kampı için 1200’e yakın başvuru aldık. Başvuru yapanların %56’sı kadın ve %50’si farklı seviyelerden (lisans, yüksek lisans ve doktora) ve bölümlerden (tıp fakültesi, sağlık bilimleri enstitüsü, biyomedikal mühendisliği, biyoloji ve genetik, biyoteknoloji, hemşirelik, bilgisayar mühendisliği, elektronik mühendisliği, diş hekimliği vb) öğrencilerdi.  

Başvuru yapanların %17’si üniversitelerin ilgili bölümlerinde akademisyen ya da lise veya dengi okullarda çalışan öğretmenlerden oluşuyorken, %24’ü herhangi bir kurumda profesyonel olarak çalışanlardı. Profesyonel çalışma hayatında olan katılımcılarımızın da büyük bir çoğunluğunu doktor, eczacı, diş hehimi, hemşirelik, sağlık yöneticisiliği gibi farklı birimlerden sağlık çalışanları oluşturuyordu. Ayrıca sivil toplum örgütü üyeleri – yöneticileri, mühendisler, yazılımcılar, analistler ve idari personel gibi farklı branşlarda çalışanlar da vardı. Katılımcıların %9’u sağlık sektörüne özel bir iş fikrini hayata geçirmiş (DVESHealth, GlakoSense, RADRİCTİON, Vagustim, Kaju, PandeGo, PhysioTech, CARNAP, Spektroskop, Refakatçim, Donti Dental vd.) ya da geçirmek isteyen girişimcilerden oluşuyordu. 

Birlikte Yapıyoruz!

Translate »