Coşkun Yıldırım

Coşkun Yıldırım

Yonetim Kurulu Üyesi - Tabit Akıllı Tarım Teknolojileri AŞ

Biography

Kırsal alan deneyimlerinden yola çıkarak 2012 yılında aile çiftçilerinin teknoloji kullanımına ilham olabilecek dünyanın ilk Akıllı Köy projesini tasarlamış ve yer seçimi amacıyla matematiksel modelleme kurgusunu gerçekleştirmiştir.

2015 yılında hazırladığı matematiksel modellemeye en uygun yer olan Aydın’ın Koçarlı İlçesi’nde bulunan Kasaplar Köyü’nde bu projeyi hayata geçirmek üzere faaliyetlerine başlamış ve ailem ile birlikte İstanbul’dan Aydın’a yerleştim.  2016 yılında proje fikrine Vodafone’u ve birçok dünya markasını da dahil ederek yapılan çalışmayı dünyaya örnek hale getirmek üzere çalışmalarına devam etmekteyiz.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğanın talimatı ile BTK (Bilişim Teknolojileri Kurumu) na hazırlatılan 5 G ve Ötesi Dikey Sektörler Vizyonunu oluşturan “Beyaz Kitap’ın” hazırlanmasında yaptığı önemli destekler dolayısı ile ilgili kurum tarafından onurlandırıldım.

İleri Tarım Teknolojileri konusunda tüm dünyada yapılan  çalışmaları sürekli takip eden bir takımı yönetmekte ve Tarım Gıda Üniversitesi ile birlikte geliştirdiği projeler yardımıyla teknoloji desteği ile Dünyada tarımsal üretim yapan 570 milyon çiftçinin verimlilik ve karlılığını arttırarak yaşam kalitelerini yükseltemeye yönelik projeleri ekibimle birlikte  gerçekleştirmekteyiz.

Yazılım tasarımını gerçekleştirdiğim Çiftçi Karar Destek Sistemi  2018 yılından itibaren  yapay zeka ve öğrenen sistemler yardımı ile Çiftçilerin üretim kararlarına destek vermeye başlamıştır.

Detaylı bilgi için tıklayın. 

All sessions

Kırsalda Köyler dijital dönüşüme hazır mı? Köylerde Endüstri 4.0 Uygulamaları

  • 22 Ağustos, 2017
  • 11:00 - 12:30
  • Galileo Galilei
Translate »