Hemen Kayıt Ol!

Bilim, Teknoloji, Tasarım ve İşbirliği ile

"Mümkün Ütopyalar" Kurabilir miyiz?

YENİ BİR DÜNYA TASARLAMAK

23-29 Ağustos 2021 - HacknBreak: 5. Açık İnovasyon Kampı

Hemen Kayıt Ol!

Topluluklar için Ortak Çalışma Araçları Geliştirme

HACKATHON

23-25 Ağustos 2021

Hemen Kayıt Ol!

Teknolojiyle Geleneksel Tarıma Sürdürülebilir Müdahaleler

IDEATHON

26-27 Ağustos 2021

Hemen Kayıt Ol!

ulaşım ve lojistik için teknoloji ve tasarım çözümleri

Pandemi krizinde güvenli ve sağlıklı

IDEATHON

28-29 Ağustos 2021

hb_yatik_2020

Açık İnovasyon Derneği ve BilimKoop koordinasyonunda düzenlenen HacknBreak Açık İnovasyon Kampı 7. kez, 23 – 29 Ağustos 2021 tarihleri arasında Covid-19 pandemisi nedeniyle ONLİNE gerçekleştirilecek. Bu yıl “Yeni Bir Dünya Tasarlamak” teması ile gerçekleştireceğimiz HacknBreak Açık İnovasyon Kampında bilim, teknoloji, tasarım ve işbirliği ile “mümkün ütopyalar” kurabilir miyiz sorusuna yanıt arayacağız. Kamp bu çerçevede atölye, eğitim, seminer ve panellere ev sahipliği yapacak. 

HacknBreak Açık İnovasyon Kampı

Kayıt Zorunlu

23 - 29 Ağustos 2021

Online

Slide background

"’Biz, Benden Akıllıyız’ mottosuyla kendini geliştirmek isteyen gençler için unutulmaz bir fırsat sunan HacknBreak'te geleceğimizi inşa etmeye hazırlanan binlerce gençle buluşmak için sabırsızlanıyoruz."

BÜLENT ÖZCAN

Dışişleri Bakanlığı AB Başkanlığı

Mali İşbirliği ve Proje Uygulama Genel Müdür V.

Slide background

"Bilgi adına ne varsa paylaşmak ve ortak bilgiye dönüştürmek için çalışan harika bir topluluk, bir inisiyatif HacknBreak. Öğrettiğimden daha fazlasını öğrendim, parçası olmaktan çok keyif aldım. Seneye yine görüşmek üzere :)"

BURAK ÖZDOĞAN

Asistant Professor

Blogger @Harward Business Review Turkiye

Slide background

"İzmir Urla’da tatille karışık #sağlıktaişbirliği konuşmak, global #biyoekonomi dinamikleri üzerine hep birlikte kafa yormak ve hepsinden öte gençlerle birarada bulunmak büyük keyif. Bütün paydaşlara, katılanlara, konuşmacılara sonsuz sevgiler."

EMEL SOKULLU

Asistant Professor @KOÇ UNIVERSITY

Founder SOLAB

Slide background

"Müthiş bir gün oldu! Gençlerin bize gösterecek, verecek, bizi değiştirecek ne çok birikimleri olduğunu bir kez daha fark ettim. Arada çok başarılı öğrencilerle ve gelecekteki iş arkadaşlarımla (belki bir sonraki patronumla) da tanıştım. Teşekkürler Hacknbreak!"

AYKUT SARIBIYIK

Vice President Of Business Development at Devexperts

Slide background

"Bugün #Hacknbreak'te #IoT, #IoTxTR, ve #LoRaWAN konuştuk. Kalabalık, ilgili, meraklı ve geleceği parlak bir kitle! Soru-cevaplarla beraber 2 saat sürdü, Urla sıcağına rağmen. Çok keyifliydi, 2020 takvimimi şimdiden işaretliyorum ;-)"

ALPER YEĞİN

LoRa Alliance Vice-Chair, Actility R&D Director

IoTxTR Founder

Slide background

"Kendi hikayenize ve girişim yolculuğunuza başlamak için en doğru adres. Bizim triwi yolculuğumuzun doğduğu ve en büyük desteği gördüğümüz yer OpenCampus ve HacknBreak. Her yıl olduğu gibi bu yıl da ordayız, hem #BizBendenAkıllıyız demek, hem de destek olmak için."

ZEYNEP AKÇASIZ

Professional Coach & Co-founder @ Triwi

Slide background

"Aklim Ege'de kaldi @hacknbreak. Hevesli, etkilesimli keyifli workshoplar ve muhtesem organizasyon icin gonulden tesekkurler. Ege ruzgarini Istanbul'a bekliyoruz en kisa zamanda."

KAYRA OTANER

DevOps & SecOps Advisor

Bu yıl HacknBreak katılımcılarını neler bekliyor!

Açık İnovasyon Derneği koordinasyonunda ve liderliğinde 6 yıldır düzenlediğiiz HacknBreak’e, açık inovasyonun ve işbirliğinin faydalarına inanan ve bu amaçlarla planladığımız kampı desteklemek isteyen veya güncel sorunlarına çözüm arayan tüm kişi ve kurumları katılmaya ve katkı sunmaya davet ediyoruz.  

Bu yıl da HacknBreak ONLİNE gerçekleştirilecektir.  Kamp için son başvuru tarihi 20 Temmuz 2021’dir. 

HacknBreak 2021 programı ve konuşmacıları çok yakında bu sayfada duyurulacak. HacknBreak ‘te online etkinlik düzenlemek, seminer vermek, panellere katılmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

HacknBreak 2020 Program

1 Kasım 2020 : 1. Gün - Açılış Etkinlikleri
14:00 - 15:00

Açılış Konuşmaları ve HacknBreak 2020 Programı Hakkında

15:00 - 16:00

Bilimkoop & Açık İnovasyon Derneği & HacknBreak & OpenCampus nedir?

  • Zehra Doruk   Murat Kgirgin  

08:00 - 23:00

Açık Sahne: Neden Yeni Bir Dünya Tasarlamalıyız?

  • Murat Kgirgin   Ali Halaç   Zehra Doruk  

2 Kasım 2020 : 2. Gün - Pandemide Ortak Öğrenme ve Yaşama Alanı Tasarlamak
08:00 - 23:30

Ideathon - OpenCampus’u Birlikte Tasarlayalım - 1. Gün

20:00 - 23:00

Açık Sahne Akşam Konuşmaları

3 Kasım 2020 : 3. Gün - Pandemide Ortak Öğrenme ve Yaşama Alanı Tasarlamak
08:00 - 23:30

Ideathon - OpenCampus’u Birlikte Tasarlayalım - 2.Gün

20:00 - 23:00

Açık Sahne Akşam Konuşmaları

4 Kasım 2020 : 4. Gün - Unconference Günü
10:00 - 19:00

Konuşmalar >>

Programa Katkı Sunmak için Konuşmacı Formunu Doldurabilirsiniz. >>

21:00 - 23:00

Açık Sahne Akşam Konuşmaları

5 Kasım 2020 : 5. Gün - Tarım
10:00 - 12:00

Tarıma Teknolojiyle Sürdürülebilir Müdahaleler Ideathonu - 1. Gün

21:00 - 23:00

Açık Sahne Akşam Konuşmaları

6 Kasım 2020 : 6. Gün - Tarım
-

Tarıma Teknolojiyle Sürdürülebilir Müdahaleler Ideathonu - 2. Gün

21:00 - 23:00

Açık Sahne Akşam Konuşmaları

7 Kasım 2020 : 7. Gün - Akıllı Şehirler
10:00 - 23:59

Sürdürülebilir Akıllı Şehirler Ideathon'u - 1. Gün

20:00 - 23:00

Açık Sahne Akşam Konuşmaları

8 Kasım 2020 : 8. Gün - Akıllı Şehirler
10:00 - 23:59

Sürdürülebilir Akıllı Şehirler Ideathon'u - 2. Gün

20:00 - 23:00

Açık Sahne Akşam Konuşmaları

9 Kasım 2020 : 9. Gün Konferans
10:00 - 19:00

4. Açık İnovasyon Konferansı

Ücretsiz Online Kamp!

HacknBreak Açık İnovasyon Kampı süresince yoğun bilgi ve deneyim paylaşımı içeren programında birlikte sosyalleşme, kendi proje veya uzmanlık alanlarınla ilgili sunum yapma, online konserler gibi aktivitelere de yer verilecektir.  Kamp süresince eğitim ve atöyle çalışmaları ile yarışmalara sadece kayıtlı ve katılması onaylanmış kişiler katılabilecektir. 

2020 yılında planladığımız tüm kampları Covid-19 pandemisi nedeniyle online gerçekleştireceğiz. Online düzenlediğimiz kampları mümkün olduğu müddetçe ÜCRETSİZ gerçekleştirmek ve daha fazla kişiye ulaşmak öncelikli hedeflerimiz arasında. Bu süreçte kampların gerçekleştirilmesi ve organizasyonu için çalışan bizlerin bu kamp ve daha sonrasında gerçekleştireceğimiz kamplardaki hazırlık süreçlerinde desteğe her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. 

HacknBreak'e Kimler Katılabilir?

Kampa geleceğin teknolojilerine ilgi duyan, teknoloji odaklı düşünen, araştırma yapan, bir projesi olan, okuyan ya da çalışan herkes katılabilir. 

Öğrenciler

Teknoloji, bilim ve tasarım disiplinlerine yönelik çalışmalar yapmak isteyen, herhangi bir eğitim kurumunda okuyan, yüksek lisans ya da doktora yapan ve MERAK eden öğrenciler HacknBreak’e katılabilir. 

Profesyoneller

Belirtilen teknoloji, bilim ve tasarım disiplinlerine yönelik herhangi bir kurumda çalışan, bilgilerini güncellemek ve deneyimlerini paylaşmak isteyen herkes HacknBreak’e katılabilir. 

Girişimciler

Teknoloji yönelimli projelerini tanıtmak isteyen girişimciler HacknBreak’e katılabilir. Girişimcilerin projesi fikir aşamasında, prototip aşamasında ya da ticarileşme sürecinde olabilir.  

Yatırımcılar

Belirtilen teknoloji, bilim ve tasarım disiplinlerine yönelik projes olan girişimcilere ulaşmak ve yeni girişimcilerle tanışmak isteyen yatırımcılar. 

Akademisyenler

Akademilerde lisans, yüksek lisans, doktora seviyelerinden en az birinde eğitim veren, geleceğin teknoloji ve bilim yapacak insanlarını yetiştiren akademisyenler.

STK ve Kooperatifler

Sivil Toplum Kurumları ve Kooperatiflerin potansiyel gönüllü ve ortakları ile buluşmaları için HacknBreak uygun bir mecradır. 
HacknBreak’e her yaştan, her disiplinden çalışkan, duyarlı ve özverili insanlar katılıyor.

HacknBreak Açık İnovasyon Kampı bu yıl online gerçekleştirilecektir, kamp için bir kontenjan bulunmamaktadır. HacknBreak kampları için başvuru zorunludur. Başvurular bir değerlendirme sürecinden geçer. Başvurusu kabul edilenlere onay mesajları eposta ya da SMS ile katılımcılara duyurulur. HacknBreak kampına kabul edilenler HACKNBREAK SLACK kanalına davet epostalarını alır. 

HacknBreak ile ilgili sormak istediğiniz pek çok sorunun cevabına Sıkça Sorulan Sorular sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Cevabına ulaşamadığınız sorularınız varsa bize iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. 

“BİZ YAPTIK” demek için;

Sponsor Olmak İstiyoruz!

HacknBreak kamplarında kurumsal işbirliklerini çok önemsiyoruz. İnanıyoruz ki, siz de HacknBreak ile Türkiye’nin dört bir yanından bizlerle birlikte olan yüzlerce konu uzmanı, mentör ve binlerce katılımcımızla kurduğumuz topluluğumuzun önemli bir parçası olabilirsiniz.

Bu yıl onlie gerçekleştirilen kamp sürecinde marka görünürlüğünüz, etkinlik süresince canlı yayın aralarında özel video gösterimleri, özel oturumlar gibi pek çok faydayı sponsorlarımıza sunuyoruz. İlgileniyorsanız bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin!

Bireysel Destek Verebilirim!

HacknBreak her yıl 200’e yakın konu uzmanı ~1.000 civarında her yaştan gencin katıldığı büyük bir topluluğa dönüşüyor. 

Bu yıl kamplarımızı online gerçekleştiriyoruz ama OpenCampus’ü ayakta tutmak ve gelecek yıl da kamplara devam etmek için çaba sarfediyoruz. Siz de çabamıza destek olmak isterseniz HacknBreak ve OpenCampus’e bireysel olarak destek sunabilirsiniz. 

HacknBreak kampı sizler gibi bireysel destekçilerimiz sayesinde oluyor ve gelişiyor. 

Translate »