HacknBreak 2020

BİZ BENDEN AKILLIYIZ!

5. büyük buluşma: 22 - 30 AĞUSTOS 2020 !

Bizi Takip Edin
hb_yatik_2020

Açık İnovasyon Derneği koordinasyonunda düzenlenen HacknBreak Açık İnovasyon Kampı 5. kez, 22 Ağustos – 28 Ağustos 2020 tarihleri arasında Open Campus Urla’da gerçekleştirilecek. Çok sayıda paydaş kurum, topluluk ve bireyin işbirliği ile düzenlenen kampın bu yıl teması “Sürdürülebilirlik” ve “Akıllı Şehirler”. Kamp bu temalar çerçevesinde eğitim ve atölyelere ek olarak iki büyük hackathon’a da ev sahipliği yapacak. Program ve konuşmacılarla ilgili detaylar buradan açıklanacak. 

HacknBreak Açık İnovasyon Kampı

Kontenjan: 1000 kişi / Konaklama: 300 kişi

22 - 30 Ağustos 2020

OpenCampus

Slide background

"’Biz, Benden Akıllıyız’ mottosuyla kendini geliştirmek isteyen gençler için unutulmaz bir fırsat sunan HacknBreak'te geleceğimizi inşa etmeye hazırlanan binlerce gençle buluşmak için sabırsızlanıyoruz."

BÜLENT ÖZCAN

Dışişleri Bakanlığı AB Başkanlığı

Mali İşbirliği ve Proje Uygulama Genel Müdür V.

Slide background

"Bilgi adına ne varsa paylaşmak ve ortak bilgiye dönüştürmek için çalışan harika bir topluluk, bir inisiyatif HacknBreak. Öğrettiğimden daha fazlasını öğrendim, parçası olmaktan çok keyif aldım. Seneye yine görüşmek üzere :)"

BURAK ÖZDOĞAN

Asistant Professor

Blogger @Harward Business Review Turkiye

Slide background

"İzmir Urla’da tatille karışık #sağlıktaişbirliği konuşmak, global #biyoekonomi dinamikleri üzerine hep birlikte kafa yormak ve hepsinden öte gençlerle birarada bulunmak büyük keyif. Bütün paydaşlara, katılanlara, konuşmacılara sonsuz sevgiler."

EMEL SOKULLU

Asistant Professor @KOÇ UNIVERSITY

Founder SOLAB

Slide background

"Müthiş bir gün oldu! Gençlerin bize gösterecek, verecek, bizi değiştirecek ne çok birikimleri olduğunu bir kez daha fark ettim. Arada çok başarılı öğrencilerle ve gelecekteki iş arkadaşlarımla (belki bir sonraki patronumla) da tanıştım. Teşekkürler Hacknbreak!"

AYKUT SARIBIYIK

Vice President Of Business Development at Devexperts

Slide background

"Bugün #Hacknbreak'te #IoT, #IoTxTR, ve #LoRaWAN konuştuk. Kalabalık, ilgili, meraklı ve geleceği parlak bir kitle! Soru-cevaplarla beraber 2 saat sürdü, Urla sıcağına rağmen. Çok keyifliydi, 2020 takvimimi şimdiden işaretliyorum ;-)"

ALPER YEĞİN

LoRa Alliance Vice-Chair, Actility R&D Director

IoTxTR Founder

Slide background

"Kendi hikayenize ve girişim yolculuğunuza başlamak için en doğru adres. Bizim triwi yolculuğumuzun doğduğu ve en büyük desteği gördüğümüz yer OpenCampus ve HacknBreak. Her yıl olduğu gibi bu yıl da ordayız, hem #BizBendenAkıllıyız demek, hem de destek olmak için."

ZEYNEP AKÇASIZ

Professional Coach & Co-founder @ Triwi

Slide background

"Aklim Ege'de kaldi @hacknbreak. Hevesli, etkilesimli keyifli workshoplar ve muhtesem organizasyon icin gonulden tesekkurler. Ege ruzgarini Istanbul'a bekliyoruz en kisa zamanda."

KAYRA OTANER

DevOps & SecOps Advisor

Bu yıl HacknBreak katılımcılarını neler bekliyor!

Açık İnovasyon Derneği koordinasyonunda ve liderliğinde bu yıl 5. kez düzenleyeceğimiz HacknBreak kampında “Sürdürebilirlik” ve “Akıllı Şehirler” temalarına ilgi duyan 1000 kişiyi biraraya getireceğiz. Açık inovasyonun ve işbirliğinin faydalarına inanan ve bu amaçlarla planladığımız kampı desteklemek isteyen veya güncel sorunlarına çözüm arayan tüm kişi ve kurumları HacknBreak’e katılmaya ve katkı sunmaya davet ediyoruz.  

Geçmiş yıllardan farklı olarak bu yıl HacknBreak kamp programını iki ana bölümde gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Kampın ilk bölümü yoğun olarak eğitim ve atölye çalışmalarına odaklanırken, son iki gün 48 saat sürecek geniş katılımlı ve ödüllü iki hackathona ev sahipliği yapacağız.

Taslak Program

22 Ağustos 2020

Kampın ilk günü! Kamp alanına sabah 08:00 den 16:00’a kadar giriş yapabilirsiniz.

08:00 – Kayıt ve Yerleşme

16:00 – Networking

17:00 – Akşam Yemeği

20:00 – Açılış Konuşmaları ve Kamp Tanıtım

23 - 27 Ağustos 2020

Kampın bu tarihlerdeki 5 günü 5 farklı salonda 2020 yılının temasını destekleyen konu ve kavramlarla ilgili yoğun eğitimler, atölye çalışmaları sizi bekliyor. 

08:00 – Kahvaltı

10:00 – Paralel Oturumlar (5) @derslikler

12:00 – Öğlen Yemeği

13:00 – Paralel Oturumlar (5) @derslikler

17:00 – Akşam Yemeği 

20:00 – Konferans Sunumları @AçıkSahne

22:00 – Paralel Oturumlar (2) @derslikler

28 - 29 Ağustos 2020

Bu tarihlerde HacknBreak’te geniş katılımlı 2 büyük ödüllü hackathon düzenleyeceğiz. Hackathon konuları ve detayları 27 Ağustos gecesi açıklanacak. 

28 Ağustos 10:00 – 11:00 Hackathon’lar için takım kayıtları (2)

28 Ağustos 11:00 – 12:00 Bilgilendirme (2)

28 Ağustos 11:00 – 29 Ağustos 17:00 Takımlar halinde serbest çalışma ve mentör seansları 

29 Ağustos 19:00 – 21:00 Proje sunumları ve Juri değerlendirmeleri

29 Ağustos 21:00 – 24:00 Kapanış Konseri

29 Ağustos 23:00 – 24:00 Hackathon kazananların açıklanması

30 Ağustos 2020

HacknBreak 2020 kampını değerlendiriyoruz ve vedalaşıyoruz. 

08:00 – Kahvaltı

10:00 – Değerlendirme / forum

12:00 – Öğlen Yemeği

13:00 – Kapanış Konuşmaları 

15:00 – Toplanma  ve vedalaşma

Sosyal Aktiviteler

HacknBreak Açık İnovasyon Kampı süresince yoğun bilgi ve deneyim paylaşımı içeren programında birlikte denize gitmek, dünyanın en büyük zeytinyağı müzesi Köstem Zeytinyağı Müzesi ziyareti, URLA köylerinde gezi, bağ turu gezisi, konserler gibi aktivitelere de yer verilecektir.  

HacknBreak'e Kimler Katılabilir?

Kampa geleceğin teknolojilerine ilgi duyan, teknoloji odaklı düşünen, araştırma yapan, bir projesi olan, okuyan ya da çalışan herkes katılabilir. 

Öğrenciler

Teknoloji, bilim ve tasarım disiplinlerine yönelik çalışmalar yapmak isteyen, herhangi bir eğitim kurumunda okuyan, yüksek lisans ya da doktora yapan ve MERAK eden öğrenciler HacknBreak’e katılabilir. 

Profesyoneller

Belirtilen teknoloji, bilim ve tasarım disiplinlerine yönelik herhangi bir kurumda çalışan, bilgilerini güncellemek ve deneyimlerini paylaşmak isteyen herkes HacknBreak’e katılabilir. 

Girişimciler

Teknoloji yönelimli projelerini tanıtmak isteyen girişimciler HacknBreak’e katılabilir. Girişimcilerin projesi fikir aşamasında, prototip aşamasında ya da ticarileşme sürecinde olabilir.  

Yatırımcılar

Belirtilen teknoloji, bilim ve tasarım disiplinlerine yönelik projes olan girişimcilere ulaşmak ve yeni girişimcilerle tanışmak isteyen yatırımcılar. 

Akademisyenler

Akademilerde lisans, yüksek lisans, doktora seviyelerinden en az birinde eğitim veren, geleceğin teknoloji ve bilim yapacak insanlarını yetiştiren akademisyenler.

Öğretmenler

Geleceğin bilim adamlarını yetiştiren lise ya da ortaokul öğretmenlerimiz de HacknBreak’e katılabilirler ve HacknBreak’te öğrendiklerini aktarabilirler. 

HacknBreak Açık İnovasyon Kampı için planlanan kontenjan 1000 kişidir. Konaklamalı katılmak isteyen kişiler için kontenjan 300 kişidir. Bu nedenle HacknBreak kampları için başvuru zorunludur. Başvurular bir değerlendirme sürecinden geçer. Başvurusu kabul edilenlere onay mesajları eposta ya da SMS ile katılımcılara duyurulur. HacknBreak kampı için konaklama yapmak isteyenler için yaş alt limiti 18’dir. Konaklama yapmak istemiyorsanız daha küçük yaş gruplarında da katılımcı olabilirsiniz. HacknBreak ile ilgili sormak istediğiniz pek çok sorunun cevabına Sıkça Sorulan Sorular sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Cevabına ulaşamadığınız sorularınız varsa bize iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. 

“BİZ YAPTIK” demek için;

Sponsor Olmak İstiyoruz!

​HacknBreak kamplarında kurumsal işbirliklerini çok önemsiyoruz.İnanıyoruz ki, siz de HacknBreak ile Türkiye’nin dört bir yanından bizlerle birlikte olan yüzlerce konu uzmanı, mentör ve binlerce katılımcımızla kurduğumuz topluluğumuzun önemli bir parçası olabilirsiniz.

Bireysel Destek Verebilirim!

HacknBreak her yıl 200’e yakın konu uzmanı ~1.000 civarında her yaştan gencin katıldığı büyük bir topluluğa dönüşüyor.

HacknBreak kampı sizler gibi bireysel destekçilerimiz sayesinde oluyor ve gelişiyor. 

Kamp Yeri ve İletişim

Kamp Urla’da 2018 yılından bu yana HacknBreak kamplarının organize edildiği OpenCampus’te gerçekleştirilecektir. OpenCampus ile ilgili data detaylı bilgi almak isterseniz şu sayfaya gözatabilirsiniz. 

İletişim

eMail: [email protected]
Telefon: +905321557064
Adres: İzmir-Çeşme Asfaltı Caddesi Torasan Mevkii No:376 Urla/İzmir

HacknBreak Açık İnovasyon Kampları ile ilgili tüm sorularınızı aşağıdaki formu kullanarak bizimle paylaşabilirsiniz: