HacknBreak 2020

BİZ BENDEN AKILLIYIZ!

5. büyük buluşma: 22 - 30 AĞUSTOS 2020 !

Hemen Kayıt Ol!
hb_yatik_2020

Açık İnovasyon Derneği ve BilimKoop koordinasyonunda düzenlenen HacknBreak Açık İnovasyon Kampı 5. kez, 22 Ağustos – 29 Ağustos 2020 tarihleri arasında covid-19 pandemisi nedeniyle ONLİNE gerçekleştirilecek. Çok sayıda paydaş kurum, topluluk ve bireyin işbirliği ile düzenlenen kampın bu yıl teması “Sürdürülebilirlik” ve “Akıllı Şehirler”. Kamp bu temalar çerçevesinde eğitim ve atölyelere ek olarak iki büyük ödüllü hackathon’a da ev sahipliği yapacak. Program ve konuşmacılarla ilgili detaylar buradan açıklanacak. 

HacknBreak Açık İnovasyon Kampı

Kayıt Zorunlu

22 - 29 Ağustos 2020

Online, Ücretli

Slide background

"’Biz, Benden Akıllıyız’ mottosuyla kendini geliştirmek isteyen gençler için unutulmaz bir fırsat sunan HacknBreak'te geleceğimizi inşa etmeye hazırlanan binlerce gençle buluşmak için sabırsızlanıyoruz."

BÜLENT ÖZCAN

Dışişleri Bakanlığı AB Başkanlığı

Mali İşbirliği ve Proje Uygulama Genel Müdür V.

Slide background

"Bilgi adına ne varsa paylaşmak ve ortak bilgiye dönüştürmek için çalışan harika bir topluluk, bir inisiyatif HacknBreak. Öğrettiğimden daha fazlasını öğrendim, parçası olmaktan çok keyif aldım. Seneye yine görüşmek üzere :)"

BURAK ÖZDOĞAN

Asistant Professor

Blogger @Harward Business Review Turkiye

Slide background

"İzmir Urla’da tatille karışık #sağlıktaişbirliği konuşmak, global #biyoekonomi dinamikleri üzerine hep birlikte kafa yormak ve hepsinden öte gençlerle birarada bulunmak büyük keyif. Bütün paydaşlara, katılanlara, konuşmacılara sonsuz sevgiler."

EMEL SOKULLU

Asistant Professor @KOÇ UNIVERSITY

Founder SOLAB

Slide background

"Müthiş bir gün oldu! Gençlerin bize gösterecek, verecek, bizi değiştirecek ne çok birikimleri olduğunu bir kez daha fark ettim. Arada çok başarılı öğrencilerle ve gelecekteki iş arkadaşlarımla (belki bir sonraki patronumla) da tanıştım. Teşekkürler Hacknbreak!"

AYKUT SARIBIYIK

Vice President Of Business Development at Devexperts

Slide background

"Bugün #Hacknbreak'te #IoT, #IoTxTR, ve #LoRaWAN konuştuk. Kalabalık, ilgili, meraklı ve geleceği parlak bir kitle! Soru-cevaplarla beraber 2 saat sürdü, Urla sıcağına rağmen. Çok keyifliydi, 2020 takvimimi şimdiden işaretliyorum ;-)"

ALPER YEĞİN

LoRa Alliance Vice-Chair, Actility R&D Director

IoTxTR Founder

Slide background

"Kendi hikayenize ve girişim yolculuğunuza başlamak için en doğru adres. Bizim triwi yolculuğumuzun doğduğu ve en büyük desteği gördüğümüz yer OpenCampus ve HacknBreak. Her yıl olduğu gibi bu yıl da ordayız, hem #BizBendenAkıllıyız demek, hem de destek olmak için."

ZEYNEP AKÇASIZ

Professional Coach & Co-founder @ Triwi

Slide background

"Aklim Ege'de kaldi @hacknbreak. Hevesli, etkilesimli keyifli workshoplar ve muhtesem organizasyon icin gonulden tesekkurler. Ege ruzgarini Istanbul'a bekliyoruz en kisa zamanda."

KAYRA OTANER

DevOps & SecOps Advisor

Bu yıl HacknBreak katılımcılarını neler bekliyor!

Açık İnovasyon Derneği koordinasyonunda ve liderliğinde bu yıl 5. kez düzenleyeceğimiz HacknBreak kampında “Sürdürebilirlik” ve “Akıllı Şehirler” temaları çerçevesinde geleceğin teknoloji ve bilim konularına ilgi duyan kişileri biraraya getireceğiz. Açık inovasyonun ve işbirliğinin faydalarına inanan ve bu amaçlarla planladığımız kampı desteklemek isteyen veya güncel sorunlarına çözüm arayan tüm kişi ve kurumları HacknBreak’e katılmaya ve katkı sunmaya davet ediyoruz.  

Geçmiş yıllardan farklı olarak bu yıl HacknBreak ONLİNE gerçekleştirilecektir. Online kampın programı iki ana bölüme ayrılmıştır. Kampın ilk bölümünde yoğun olarak eğitim, seminerler ve atölye çalışmalarına odaklanırken, son iki gün 48 saat sürecek geniş katılımlı ve ödüllü iki hackathona ev sahipliği yapacağız.

Taslak Program

22 Ağustos 2020

Kampın ilk günü! Kamp alanına sabah 08:00 den 16:00’a kadar giriş yapabilirsiniz.

08:00 – Kayıtlar

16:00 – Slack Kanalında Networking ve ortak oyunlar

19:00 – Açılış Konuşmaları ve Kamp Tanıtım

22 - 26 Ağustos 2020

Kampın bu tarihlerdeki 5 günü 5 farklı salonda 2020 yılının temasını destekleyen konu ve kavramlarla ilgili yoğun eğitimler, atölye çalışmaları sizi bekliyor. 

10:00 – Online Paralel Oturumlar (4) @derslikler

13:00 – Paralel Oturumlar (4) @derslikler

17:00 – Akşam Yemeği 

20:00 – Konferans Sunumları @AçıkSahne

22:00 – Paralel Oturumlar (2) @derslikler

27 - 29 Ağustos 2020

Bu tarihlerde HacknBreak’te geniş katılımlı 2 büyük ödüllü hackathon düzenleyeceğiz. Hackathon konuları ve detayları 27 Ağustos gecesi açıklanacak. 

28 Ağustos 10:00 – 11:00 Hackathon’lar için takım kayıtları (2)

28 Ağustos 11:00 – 12:00 Bilgilendirme (2)

28 Ağustos 11:00 – 29 Ağustos 17:00 Takımlar halinde serbest çalışma ve mentör seansları 

29 Ağustos 19:00 – 21:00 Proje sunumları ve Juri değerlendirmeleri

29 Ağustos 21:00 – 24:00 Kapanış Konseri

29 Ağustos 23:00 – 24:00 Hackathon kazananların açıklanması

Kamp Ücreti

HacknBreak Açık İnovasyon Kampı süresince yoğun bilgi ve deneyim paylaşımı içeren programında birlikte sosyalleşme, kendi proje veya uzmanlık alanlarınla ilgili sunum yapma, online konserler gibi aktivitelere de yer verilecektir.  Kamp süresince eğitim ve atöyle çalışmaları ile yarışmalara sadece kayıtlı ve katılması onaylanmış kişiler katılabilecektir. 

Ödeme için yönlendirmeler kayıt sonrasında katılması onaylanan kişilerle eposta ya da SMS ile paylaşılacaktır.

50 TL

20 Temmuz 2020 tarihine kadar geçerli erken ödeme ücreti. 

200 TL

21 Temmuz – 21 Ağustos 2020 tarihleri arasında kamp katılım ücreti.

HacknBreak'e Kimler Katılabilir?

Kampa geleceğin teknolojilerine ilgi duyan, teknoloji odaklı düşünen, araştırma yapan, bir projesi olan, okuyan ya da çalışan herkes katılabilir. 

Öğrenciler

Teknoloji, bilim ve tasarım disiplinlerine yönelik çalışmalar yapmak isteyen, herhangi bir eğitim kurumunda okuyan, yüksek lisans ya da doktora yapan ve MERAK eden öğrenciler HacknBreak’e katılabilir. 

Profesyoneller

Belirtilen teknoloji, bilim ve tasarım disiplinlerine yönelik herhangi bir kurumda çalışan, bilgilerini güncellemek ve deneyimlerini paylaşmak isteyen herkes HacknBreak’e katılabilir. 

Girişimciler

Teknoloji yönelimli projelerini tanıtmak isteyen girişimciler HacknBreak’e katılabilir. Girişimcilerin projesi fikir aşamasında, prototip aşamasında ya da ticarileşme sürecinde olabilir.  

Yatırımcılar

Belirtilen teknoloji, bilim ve tasarım disiplinlerine yönelik projes olan girişimcilere ulaşmak ve yeni girişimcilerle tanışmak isteyen yatırımcılar. 

Akademisyenler

Akademilerde lisans, yüksek lisans, doktora seviyelerinden en az birinde eğitim veren, geleceğin teknoloji ve bilim yapacak insanlarını yetiştiren akademisyenler.

Öğretmenler

Geleceğin bilim adamlarını yetiştiren lise ya da ortaokul öğretmenlerimiz de HacknBreak’e katılabilirler ve HacknBreak’te öğrendiklerini aktarabilirler. 

HacknBreak Açık İnovasyon Kampı bu yıl online gerçekleştirilecektir, kamp için bir kontenjan bulunmamaktadır. HacknBreak kampları için başvuru zorunludur. Başvurular bir değerlendirme sürecinden geçer. Başvurusu kabul edilenlere onay mesajları eposta ya da SMS ile katılımcılara duyurulur. HacknBreak kampına kabul edilenler HACKNBREAK SLACK kanalına davet epostalarını alır. 

HacknBreak ile ilgili sormak istediğiniz pek çok sorunun cevabına Sıkça Sorulan Sorular sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Cevabına ulaşamadığınız sorularınız varsa bize iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. 

Kamp için ödenen ücretler OpenCampus’ün ihtiyaçları, HacknBreak organizasyonunun ihtiyaçları ve altyapı hizmetleri için kullanılacaktır. 

“BİZ YAPTIK” demek için;

Sponsor Olmak İstiyoruz!

HacknBreak kamplarında kurumsal işbirliklerini çok önemsiyoruz. İnanıyoruz ki, siz de HacknBreak ile Türkiye’nin dört bir yanından bizlerle birlikte olan yüzlerce konu uzmanı, mentör ve binlerce katılımcımızla kurduğumuz topluluğumuzun önemli bir parçası olabilirsiniz.

Bu yıl onlie gerçekleştirilen kamp sürecinde marka görünürlüğünüz, etkinlik süresince canlı yayın aralarında özel video gösterimleri, özel oturumlar gibi pek çok faydayı sponsorlarımıza sunuyoruz. İlgileniyorsanız bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin!

Bireysel Destek Verebilirim!

HacknBreak her yıl 200’e yakın konu uzmanı ~1.000 civarında her yaştan gencin katıldığı büyük bir topluluğa dönüşüyor. 

Bu yıl kamplarımızı online gerçekleştiriyoruz ama OpenCampus’ü ayakta tutmak ve gelecek yıl da kamplara devam etmek için çaba sarfediyoruz. Siz de çabamıza destek olmak isterseniz HacknBreak ve OpenCampus’e bireysel olarak destek sunabilirsiniz. 

HacknBreak kampı sizler gibi bireysel destekçilerimiz sayesinde oluyor ve gelişiyor.